Możesz Nam Zadać Dowolne Pytanie

Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie lub chcesz się dowiedzieć czegoś więcej, wypełnij poniższe dane bez żadnych zobowiązań i ryzyka.

Po wypełnieniu poniższego formularza, oddzwonimy do Ciebie, żeby umówić rozmowę z ekspertem, w dogodnym dla obu stron terminie.

    Najczęściej Zadawane Pytania

    • Co to jest test penetracyjny?

      Test penetracyjny to proces symulacji ataku na system komputerowy w celu zidentyfikowania luk, które atakujący mógłby wykorzystać.

    • Dlaczego testy penetracyjne są tak ważne?

      Pentest zapewnia znaczącą wartość dla firmy. Dla kadry zarządzającej stanowi on punkt odniesienia dla poziomów ryzyka aktywów (np. aplikacji, organizacji lub sieci) i porad dotyczących łagodzenia skutków, które pomagają ustalić priorytety działań naprawczych. Dla zespołów technicznych jest to ćwiczenie weryfikujące istniejące kontrole bezpieczeństwa.

    • Ile kosztuje test penetracyjny?

      Koszt testu penetracyjnego wynosi zazwyczaj od 10.000zł do 50.000zł. Na koszt składa się kilka czynników, a niektóre testy mogą nie mieścić się w tym przedziale.

    • Czym różni się test penetracyjny od automatycznego skanowania podatności?

      Automatyczne skanowanie podatności skutecznie identyfikuje typowe błędy bezpieczeństwa, ale mogą być niedokładne i dawać dużo rezultatów false-positve, podczas gdy testy penetracyjne zapewniają szczegółową, manualną, opartą na wiedzy i doświadczeniu analizę luk w zabezpieczeniach. Proces cyklicznych testów penetracyjnych może dodatkowo wzmocnić bieżące wysiłki w zakresie cyberbezpieczeństwa.

    • Jak wygląda test penetracyjny?

      Test penetracyjny można przeprowadzić na dowolnym typie komputera, w tym na laptopach, komputerach stacjonarnych, serwerach, urządzeniach mobilnych, tabletach, a nawet systemach inteligentnego domu. Po określeniu celu, ustalamy czy testy mają być prowadzone w formie white, grey czy black box. Informacje te są udostępniane testerom penetracyjnym (konsultantom ds. bezpieczeństwa), którzy przygotowują i uzgadniają różne przypadki testowe do przeprowadzenia podczas penetstu. Po przeprowadzeniu testów penetracyjnych sporządzany jest kompleksowy raport skierowany do kadry zarządzającej i osób technicznych, zawierający dodatkowe informacje, analizę zidentyfikowanych zagrożeń, prawdopodobieństwo ich wystąpienia oraz ich wpływ, a także działania naprawcze.

    • Czy pomagamy w zapewnieniu zgodności z przepisami cyberbezpieczeństwa IT?

      Pomagamy klientom w spełnieniu wymogów bezpieczeństwa IT. Nasza metodologia oceny obejmuje dobrze znane standardy bezpieczeństwa. W przypadku NIS2, PCI DSS, RODO, Cyber Essentials, lub innych specyficznych wymogów regulacyjnych, należy wspomnieć o tym jako o wymogu podczas ustalania zakresu testów z Safebit.

    • Czym jest Red Teaming?

      Usługa Red Teaming polega na zaprojektowaniu i przeprowadzeniu operacji ofensywnej mającej na celu symulację prawdziwego cyberataku. Pomaga to zweryfikować cyberochronę organizacji i zidentyfikować nie tylko podatności o wysokim/krytycznym poziomie ryzyka, ale także przetestować rzeczywiste możliwości wykrywania i reagowania zapewniane przez organizację.

    • Czym sie rózni test penetracyjny od Red Teaming?

      Podczas gdy test penetracyjny jest zwykle ograniczony do określonego zakresu i koncentruje się głównie na podatnościach, usługa Red Teaming nie powinna mieć ograniczonego zakresu, ale jednocześnie powinna koncentrować się na odporności i badaniu ochrony, a nie na podatnościach. W tym kontekście wynik ćwiczenia Red Teaming powinien pokazywać, jak dobrze organizacja jest przygotowana do stawienia czoła prawdziwym atakom ze strony cyberprzestępców.

    • Czy usługa Red Teaming może spowodować jakiekolwiek szkody lub zakłócenia?

      Jak każda inna usługa ofensywna, ćwiczenia Red Teaming mogą prowadzić do niepożądanych sytuacji, w tym szkód lub zakłóceń w działaniu. Z tego powodu zarządzanie ryzykiem jest kluczowym elementem Red Teamingu, obejmującym niezwykle doświadczony i precyzyjny zespół. Oczywiście, nasi testerzy robią wszystko, aby do tego nie doszło, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że coś może pójść nie tak. To i tak lepsze, niż prawdziwy atak dokonany przez osobę, która chce wyrządzić szkodę.

    • Co to jest Outsourcing IT?

      Outsourcing IT to sytuacja, gdzie firmy zlecają obsługę IT na zewnątrz, przekazują wiele codziennych obowiązków informatycznych w swojej organizacji zewnętrznemu dostawcy. Pozwala to na bardziej wydajne wykonywanie codziennych zadań i uwalnia czas pracowników, a także pozwala zredukować koszty obsługi IT. Dzięki wspólpracy z Safebit, zapewnione jest także bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie.

    • Czy Outsourcing IT od Safebit pomoże mi oszczędzić pieniądze?

      Oto jeden z nich. Według badania przeprowadzonego przez CompTIA:

      46% firm, korzystających z usług Outsourcingu IT obniżyło swoje roczne koszty IT o 25% lub więcej.
      50% firm, korzystających z usług Outsourcingu IT obniżyło swoje roczne koszty IT o 1% - 24%.
      Brzmi to sprzecznie z intuicją, że dodanie usługi może pozwolić zaoszczędzić firmie pieniądze, nie mówiąc już o tak dużych oszczędnościach. Jednym z głównych powodów jest to, że dostawca usług Outsourcingu IT może teraz zdalnie zarządzać i monitorować systemami, dlatego zapewnienie podstaw jest dla nas znacznie bardziej opłacalne, dzięki czemu możemy pomóc naszym klientom osiągnąć więcej w krótszym czasie i przy mniejszych kosztach. Oczywiście powodów jest więcej, a jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.